Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej o cookie
AkceptujęWykaz zawodów, których dotyczy dualne kształcenie zawodowe w rzemiośle, aktualizowany jest przez Związek Rzemiosła Polskiego na bieżąco, w zależności od zgłaszanych przez organizacje potrzeb i zatwierdzania przez Zarząd ZRP standardów egzaminacyjnych.
Dualna nauka zawodu w rzemiośle może być prowadzona w zawodach występujących w:
dla których Związek Rzemiosła Polskiego ustanowił standardy wymagań egzaminacyjnych czeladniczych.
Nauka zawodu w rzemiośle może dotyczyć zawodów tzw. szkolnych i pozaszkolnych, przy czym pozaszkolna forma dokształcania teoretycznego pracownika młodocianego nie ogranicza się wyłącznie do zawodów pozaszkolnych, może być prowadzona w każdym zawodzie szkolnym.
Pracodawca podejmując się realizowania przygotowania zawodowego pracownika młodocianego w formie nauki zawodu, deklaruje realizację programu nauczania, który uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego lub programu zapewniającego spełnienie wymagań egzaminacyjnych określonych w standardach będących podstawą przeprowadzania egzaminu kwalifikacyjnego na tytuł czeladnika w zawodach nieujętych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego.
W link poniżej znajduje się tabela z wykazem zawodów, w których może być prowadzona nauka zawodu w rzemiośle z zaznaczeniem formy realizacji obowiązku dokształcania teoretycznego.
ul. Partyzantów 22,
28-100 Busko-Zdrój
tel: 41 378 21 34
fax:
e-mail: biuro@cechbusko.pl