Aktualności

Spotkanie Zarządu SMEunited w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie

Czwartek, 24 października 2024
A
A
A

22 października 2024 w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie miało miejsce posiedzenie Zarządu SMEunited, europejskiej organizacji MŚP i rzemiosła. Związek Rzemiosła Polskiego jest członkiem tej organizacji od roku 1991. W Zarządzie zasiadają przedstawiciele organizacji MŚP i rzemiosła z całej Europy. SMEunited to reprezentatywny partner społeczny na poziomie Unii Europejskiej. Prezydentem SMEunited jest obecnie Pan Petri Salminen – jednocześnie Prezes Fińskiej Federacji Przedsiębiorstw.

Spotkanie Zarządu SMEunited w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie

Posiedzenie odbyło się w Polsce, na zaproszenie Związku Rzemiosła Polskiego – w przededniu Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele rządu RP: Pani Magdalena Sobkowiak-Czarnecka Podsekretarz Stanu, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Pan Krzysztof Gawkowski, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji oraz Pani Martą Daniluk, Dyrektor Departamentu Przygotowania i Sprawowania Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej w KPRM.

Pani Minister Sobkowiak-Czarnecka bardzo blisko współpracuje z partnerami społecznymi w przygotowaniach do Prezydencji Polski w Radzie UE, w tym z ZRP między innymi w ramach  Zespołu doraźnego Rady Dialogu Społecznego – ds. Prezydencji Rzeczypospolitej Polskiej w Radzie Unii Europejskiej jak również w ramach Rady Przedsiębiorców ds. Prezydencji. Podczas posiedzenia zaprezentowała najważniejsze priorytety polskiej Prezydencji w Radzie UE dotyczące działań na rzecz poprawy warunków działania małych i średnich przedsiębiorstw m.in. w zakresie redukcji obciążeń administracyjnych . Minister Gawkowski skupił się natomiast na priorytetach Polski w Radzie UE dotyczących cyfryzacji MSP .

Podczas posiedzenia prof. Jan Klimek został wybrany na nowego wiceprzewodniczącego SMEunited z ramienia Związku Rzemiosła Polskiego. Prezes ZRP podziękował za nadanie mu tej zaszczytnej funkcji i podkreślił główne zalety rzemiosła w Polsce, którymi są kwalifikacje zawodowe i umiejętności co powoduje , że jesteśmy „awangardą gospodarki europejskiej”. Zaznaczył także, że rzemiosło musi wyjść na przeciw nowym wyzwaniom w „wieku sztucznej inteligencji i robotyzacji”.

Współpracujemy z

Państwowa Inspecja Pracy
Związek Rzemiosła Polskiego
Ochotnicze Hufce Pracy
Kielce
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

“Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu
Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021–2030”

Cech Rzemiosł Różnych
w Busku-Zdroju

ul. Partyzantów 22,
28-100 Busko-Zdrój

tel: 41 378 21 34
fax:
e-mail: biuro@cechbusko.pl

Godziny otwarcia
  • Wtorek 8:00 - 12:00
  • Czwartek 8:00 - 12:00